Meistä

Missio

NewCo Helsingin missiona on kasvattaa yrittäjien määrää Helsingin alueella tarjoamalla palveluita, jotka tukevat niin alkuvaiheen kuin kasvuvaiheen yrittäjiä.

Strategia

Autamme Helsinkiläisiä yrittäjiksi.
Toimintamme tukee Helsingin kaupungin elinkeino-osaston tavoitteita ja toimintamallimme perustuu yhteistyöhön yksityisektorin kanssa.

Visio

Helsinki olisi kansainvälinen yrittäjyyden keskittymä. Tuemme paikallista yrittäjyyttä.

NewCo Helsinki avainnumeroina

NewCo Helsingin toiminta perustettiin vuonna 1992 ja NewCo Helsinki, markkinointinimi ollut käytössä vuodesta 2014

Yli 20 000 palveluidemme kautta perustettua yritystä vuodesta 1992

Yli 1000 palveluidemme kautta perustettua yritystä viime vuonna

Yli 80% palveluidemme kautta perustetuista yrityksistä ovat elossa viiden vuoden jälkeen perustamisesta

Tiloissamme järjestetään yli 200 tapahtumaa vuodessa

Henkilökunta

Tommo Koivusalo

Tommo Koivusalo

Yksikön päällikkö, Helsingin Uusyrityskeskus ry:n toimitusjohtaja

Email: tommo.koivusalo@hel.fi

Toivo Utso

Toivo Utso

Palvelupäällikkö, Yritysneuvoja

Email: toivo.utso@hel.fi

Elie El-Khouri

Elie El-Khouri

Yritysneuvoja

Email: elie.el-khouri@hel.fi

Valentin Babitzin

Valentin Babitzin

Yritysneuvoja

Email: valentin.babitzin@hel.fi

Hannele Kostiainen

Hannele Kostiainen

Yritysneuvoja

Email: hannele.kostiainen@hel.fi

Timo Suokas

Timo Suokas

Yritysneuvoja, MyyntiMylly, Yhteistyökumppanuus

Email: timo.suokas@hel.fi

Roger Törnblom

Roger Törnblom

Yritysneuvoja

Email: roger.tornblom@hel.fi

Heli Vuoksimaa

Heli Vuoksimaa

Yritysneuvoja, Yrittäjäverkko

Email: heli.vuoksimaa@hel.fi

Susanne Leppänen

Susanne Leppänen

Yritysneuvoja, toimivat yrittäjät, Pienyrittäjän tuki - hanke

Email: susanne.leppanen@hel.fi

Gian-Luca Cioletti

Gian-Luca Cioletti

Startup-yritysneuvoja

Email: gianluca.cioletti@hel.fi

Touko Kontro

Touko Kontro

Startup-yritysneuvoja

Email: touko.kontro@hel.fi

Ari Seppänen

Ari Seppänen

Startup-yritysneuvoja

Email: ari.seppanen@hel.fi

Christian Lardot

Christian Lardot

Startup-yritysneuvoja

Email: christian.lardot@hel.fi

Timo Helenius

Timo Helenius

Startup-yritysneuvoja, Ekosysteemi

Email: timo.helenius@hel.fi

Henrik Keinonen

Henrik Keinonen

Erityissuunnittelija, Ekosysteemi

Email: henrik.keinonen@hel.fi

Elisa Kouvonen

Elisa Kouvonen

Konsultti

Email: elisa.kouvonen@hel.fi

Teemu Polo

Teemu Polo

Suunnittelija

Email: teemu.polo@hel.fi

Liisa Mallat

Liisa Mallat

Suunnittelija

Email: liisa.mallat@hel.fi

Lauri Määttänen

Lauri Määttänen

Erityissuunnittelija

Email: lauri.maattanen@hel.fi

Laura Kylliäinen

Laura Kylliäinen

Projektikoordinaattori

Email: laura.kylliainen@hel.fi

Qiongfang Zheng

Qiongfang Zheng

Suunnittelija, Markkinointi

Email: qiongfang.zheng@hel.fi

Soile Pietilä

Soile Pietilä

Projektikoordinaattori

Email: soile.pietila@hel.fi

Maiju Laukkanen

Maiju Laukkanen

Graafinen suunnittelija

Email: maiju.laukkanen@hel.fi

Genevieve Tong

Genevieve Tong

Markkinointisuunnittelija

Email: genevieve.tong@hel.fi

Jorma Nordlin

Jorma Nordlin

Projektisuunnittelija

Email: jorma.nordlin@hel.fi

Hanne Grönlund

Hanne Grönlund

Hallintoassistentti

Email: hanne.gronlund@hel.fi

Tuulia Rauhala-Kaltio

Tuulia Rauhala-Kaltio

Yrityskoordinaattori, Rekrytoinnit

Email: tuulia.rauhalakaltio@hel.fi